Bizden

Haberler

150 SİMİT CAMEKANI SAHİPLERİNİ BULDU

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK FABRİKASI,

NOTER HUZURUNDA YAPILAN ÇEKİLİŞLE, 150 ENGELLİYE SİMİT SATIŞ YERİ VE CAMEKÂNI TAHSİS ETTİ

 

            Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, 150 engelli vatandaşa simit satış yeri ve camekânı tahsis etti.

Her yıl “Engelliler Haftası”nda düzenlenen törenle dağıtımı gerçekleştirilen simit satış yeri ve camekânları, bu yıl da noter huzurunda yapılan kurayla belirlenen 150 engelliye dağıtıldı.
           Bir yıl boyunca tahsis edilen simit camekânlarını işletecek isimlerin tek tek bilgisayarlı sistemle noter huzurunda belirlenmesi öncesinde konuşma yapan Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, 1998 yılından bu yana her yıl dağıtımı gerçekleştirilen ve engelli vatandaşların bütçelerine katkı sağlayan engellilere simit camekânı dağıtımı için bu yıl 860 başvuru yapıldığını söyledi.

Sarıduman; “Bunlar arasından da şanslı 150 engelli kardeşimize bu camekân ve yerlerini tahsis ediyoruz. Çünkü biz istiyoruz ki, engelli kardeşlerimiz toplumla iç içe, kendi emeğiyle ekmeğini kazanabilen, hiç kimseye muhtaç olmadan, sosyal bireyler olarak mücadele versin. Hem kendileri hem de aileleri kazansın.”

Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, Halk Ekmek Fabrikasının 1998 yılından bu güne kadar tahsis ettiği simit camekânı sayısının 7.287 olduğunu söyledi.

-"KURALLARA UYMAYANLARA İŞLEM UYGULANACAK"
Satış yeri ve camekân tahsisi yapılan engelli vatandaşların belirlenen kurallara mutlaka uyması gerektiğini ve uymayanlar hakkında işlem uygulanacağını anlatan Ahmet Sarıduman, Engellinin camekân başında kendisinin durması gerektiğini, satış yapmaya gücü yetemeyecek derecede engeli olması durumunda da yanında anne, baba, kardeş, eş veya çocuğunun bulunabileceğini söyledi. Sarıduman, Bu belirttiğimiz şahıslar dışında tezgâhın başında farklı kişilerin tespit edilmesi halinde camekan ve sahibi hakkında işlem başlatıp, tahsisi iptal ederiz” diye konuştu.

-“HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETMEYİN”
Camekânların patentli olduğunu ve Halk Ekmek Fabrikası tarafından da sigortalandığını ifade eden Sarıduman, simitlerin, Simitçiler Odası’nın belirlediği gramajın altında olmaması gerektiğini vurgulayarak, “Buna mutlaka uyun. Ayrıca hijyen kuralları ile ilgili de düzenli olarak denetim yapacağız.” dedi.
Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, camekânın ve yerin satışının, kiraya verilmesinin, devredilmesinin veya ortak olunmasının mümkün olmadığı uyarısını da yaptı.

-NOTER HUZURUNDA, BİLGİSİYARLA YAPILAN ÇEKİLİŞ
Çekilişe ilişkin bilgi veren Etimesgut 2. Noter Başkâtibi Turan BEYAZTAŞ, Türkiye Noterler Birliği’nden gelen listenin sisteme girildiğini, bu sistemde de isimlerin 5 bin kez bilgisayar tarafından karıştırılarak, isimlerin belirlendiğini kaydetti.

Top